Medicininių dėlių naudojimas

Šiandien pasaulyje vėl pastebima nauja susidomėjimo gydymu dėlėmis banga. Ir tai nėra mados klyksmas, o požymis, jog žmogus daugiau pradėjo rūpintis savo sveikata.
Šiuolaikiniai tyrimai patvirtino, kad gydymas dėlėmis dažnai yra efektyvesnis už vaistų vartojimą. Dėlės, skirtingai nuo daugelio vaistų, neturi nepageidautinų pašalinių poveikių, nekenkia virškinimo ir nervų sistemai, todėl net 35 pažangių pasaulio šalių klinikose greta medikamentinio gydymo taikomas ir gydymas medicininėmis dėlėmis. Gydymo efektas labai priklauso nuo taikančiojo hirudoterapiją specialisto pasirengimo.
Terapinis medicininės dėlės poveikis žmogaus organizmui būna trejopas.
– medicininė dėlė kąsdama, sudirgina žmogaus odos receptorius. Sužadinti receptoriai refleksiškai keičia centrinės nervų sistemos ir vidaus organų funkcijas.
– dėlės kraujo siurbimo metu į žmogaus kraujotakos sistemą įpurškia veikliųjų medžiagų, kurios stimuliuoja visų organizmų sistemų funkcijas, atkuria jų normalią veiklą.
– mažina kraujo kiekį žmogaus organizme.
Gydymas medicininėmis dėlėmis taikomas daugybėje klinikinės medicinos sričių:
Kardiologija
Dermatologija
Stomatologija
Oftalmologija
Ginekologija
Mikrochirurgija
Otorinolaringologija.

Kalbant apie medicininių dėlių taikymą būtų lengviau išvardinti ligas, kurioms netiktu gydymas jomis. Vienintelė tokia liga – hemofilija.

Spauda apie medicinines dėles.

358 dėlės padėjo chirurgams išsaugoti pacientės veidą
Demi Moore grožio paslaptis – dėlės
Like Bell-Bottoms and Ponchos, Leeches Are Back in Style
Leeches Are Making a Comeback as Medical Helpers
http://www.youtube.com/watch?v=ZqgupBRIYps

Comments are closed.